Lakovna

Lakovna poskytuje následující služby:

 • Lakýrnické práce
 • Lakování celých vozů
 • Lakování jednotlivých dílů a komponent
 • Lakování vozů i dílů po klempířských opravách
 • Opravy laku
 • Renovace laku karoserie, leštění
 • Ošetření dutin vozů
 
K přípravě barev používáme míchací zařízení, dále si necháváme míchat speciální odstíny u renomovaných dodavatelů. Naše zařízení jsou vybavena včetně doplňkových materiálů také digitální váhou a počítačem
Lakovna, AviaHajekLakovna v AviaHajekLakovna AviaHajekLakovna autAviaHajek, lakovna, realizované práceAviaHajek - lakovna
Barevné odstíny jsou dodávány dle mezinárodních standardů: průmyslové odstíny (např. RAL, Britisch Standard, NCS), firemní odstíny, odstíny pro osobní a užitková vozidla. Naše dodavatelské firmy dodávají aktualizované vzorkovníky a receptury nových odstínů a nové druhy materiálů včetně příslušenství tak, aby provozovna dosáhla nejvyšší kvality a spokojenosti zákazníků.
Objednávka do lakovny
Servisní technik
Telefon: Lukáš Sládek - 321 781 169, 724289092
Servisní technik
Telefon: Jiří Skokan - 775 243 224
Poptat servis
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Lakovací box

V současné době máme  kombinovaný lakovací a sušící kabiny s přípravnou halu . Lakovací kabina má funkci stříkacího boxu i sušárny a  je průjezdná.
 
 

Box pracuje ve dvou režimech:

 • fáze nástřiku při teplotě cca 20 °C
 • fáze sušení při teplotě 60 °C
Ve stropu a podlaze kabiny jsou umístěny filtry pro filtraci vstupního i výstupního vzduchu. Odcházející vzduch prochází přes filtry v podlaze a na stěnách pod rošty, které slouží k zachycení tuhých znečišťujících látek. Ohřev vzduchu pro fázi sušení je nepřímý přes výměník tepla z nerez oceli. K ohřevu slouží zemní plyn.
 
Pro dosažení perfektních výsledků lakování, je nutná optimálně fungující a naprosto čistá lakovací kabina. Čistotě a hygieně věnujeme velkou pozornost, veškeré prvky pravidelně kontrolujeme, udržujeme a měníme.
 
Ekologie a veškerý odpad je likvidován v souladu s normou ISO 14001:2004. Pečlivou pozornost věnujeme i stříkacím pistolím a vzduchotechnice. Vše řídíme normou  ISO 9001.
 
 

Leštící přípravky

Běžné přípravky

 • Oživující – určeno pro odstranění malých poškození laku (mělké oděrky, tečky na laku). Tento druh přípravků není určen pro opakované použití.
 • Ochranné – pomáhají vylepšovat vzhled (lesk) karoserie nanesením tenké fólie.
Přípravky je nutné nanášet na zcela čistou karoserii (lze ověřit bílým hadrem), dále je dobré vyhnout se slunečnému a větrnému počasí.
 
 

Profesionální přípravky

Při běžném použití nelze využít jejich vlastností – nanášejí se za vysokých teplot pomocí speciálních leštících přístrojů.
 
 

Lakování krok za krokem

Koroze je jedním z největších nepřátel automobilů. Ochrana proti korozi začíná už v hutích, kde role plechu jsou opatřeny základní protikorozní ochranou – jsou mastné. Dalším opatřením je zinkování, případně nanášení plastových vrstviček. 
 
V lakovnách automobilek probíhají následně další opatření. Vše se musí nejdříve dokonale odmastit a pak se pomocí fosforových sloučenin vrchní vrstva plechu připraví na nanášení dalších hmot. Kataforéza (elektroforéza) - karoserie je ponořena do ochranného roztoku, který s kovem vytvoří pevnou vazbu. Ta je ještě posílena vypálením při 200 °C . To je nejdůležitější část laku. 
 
Pak se nanáší plnič, který má za úkol vytvořit jednolitý základ pro barvu auta. Po jeho vypálení  následuje lakování odstínem  a pak  ještě tvrdým bezbarvým krycím lakem . Na každém středně velkém autě je použito přes tři kilogramy laku.
 
 

Plasty na automobilech

Je mnoho důvodů pro využití plastů v automobilovém průmyslu. Nejdůležitější je úspora hmotnosti, aniž by se tím ovlivnily bezpečnostní aspekty. Plasty dále v hojné míře podporují i možnosti tvarování a designu. Podíl plastů v moderní výrobě automobilů neustále stoupá.
 
V průměrném automobilu je asi 750 dílů z plastu. Přitom stále stoupá podíl plastových dílů v karosářské oblasti. V současné době mohou být  umělé hmoty vyráběny ve všech barvách a v matném nebo lesklém provedení povrchu. Přesto je lakování potřebné - individuální zabarvení vhodné k laku karoserie
AUTOCENTRUM HÁJEK, spol. s r.o.
+420 321 781 169
Pracovní dny 6:00 - 16:00

AUTOCENTRUM HÁJEK, spol. s r.o.

Lžovická 301,
281 26, Týnec nad Labem

Zobrazit na mapě